Masz pytanie?

Bursztyn kolekcjonerski

W naszej ofercie posiadamy też większe kamienie kolekcjonerskie o wadze od 50 gramów wzwyż. Są to typowe okazy wyłowione z morza bądź z obszaru pobrzeża w odkładach holoceńskich lub w tzw. porwakach lodowcowych. Ich pochodzenie jest często wypisane na samych kamieniach. Często mamy wiec do czynienia z bursztynami nalanymi na ziemi, pod korą, na korze, a sam kolor świadczy o tym czy bursztyny powstawały w warunkach wysokiej czy niskiej wilgotności. Na bursztynach można też odnaleźć ślady odcisków od pnia, kory czy ślady ciągnięcia przez lodowiec oraz czy kamień w swojej historii poddany był procesom wietrzenia.

Do każdego kamienia kolekcjonerskiego dodajemy certyfikat z badania bursztynu potwierdzający jego pochodzenie wydany przez specjalistę gemmologa.
Kamienie kolekcjonerskie należy poddawać konserwacji, gdyż w przeciwnym razie w ciągu kilkunastu lat zmienią kolor, a w skrajnych przypadkach mogą w nich powstać nieodwracalne zniszczenia w postaci zwietrzelin.
Należy też pamiętać, że bursztyn nie lubi gwałtownych zmian temperatury czy leżenia w miejscu nasłonecznionym. Powstające w ten sposób naprężenia mogą doprowadzić nawet do pęknięcia bursztynu.

 

 

 

 

 

 

Sortuj wg: