Masz pytanie?

O mnie i o nas

 

Od kilku lat zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem autorskiej biżuterii z bursztynu bałtyckiego oraz bursztynu bałtyckiego i czarnego dębu. W moich wyrobach staram się zachować ich wysoki stopień naturalności, często jedynie odsłaniając piękno natury. Stąd, bardzo często spotkacie u mnie kamienie z pozostawioną w części lub całości korą, naturalnymi kraterami, śladami procesów wietrzenia czy ruchów lodowca. Wyroby na żywo prezentuję co roku na Jarmarku Dominikańskim. W pracy pomaga mi mój mąż, Michał, który zajmuje się pozyskaniem i szlifowaniem surowca. Dbając o jakość surowca bursztyn łowimy sami oraz z pomocą naszych przyjaciół w obszarze pobrzeża Morza Bałtyckiego, głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej. Drewno pozyskujemy z Bieszczad. 

W naszej pracowni posiadamy tylko naturalny bursztyn i naturalny nie modyfikowany chemicznie czarny dąb. Nie tworzymy wyrobów bursztynowych z odpadów bursztynu ( pressed amber ) oraz nie stosujemy piekarnika czy autoklawu do grzania czy nawadniania bursztynu ( treated amber ). Jednym z powodów stosowania  naturalnego, bałtyckiego bursztynu jest chęć zachowania leczniczych właściwości bursztynu, który w wyniku obróbki termo-chemicznej traci kwas bursztynowy. Z tych samych powodów nie stosujemy kopalnego, przesuszonego bursztynu z kopalni w Polsce i w Ukrainie.

Jesteśmy rodowitymi Gdańszczanami (Dolne Miasto). Naszym celem jest kultywowanie wielowiekowej tradycji bursztyniarstwa w Gdańsku. W naszej pracowni wykorzystujemy klasyczne maszyny do obróbki surowca takie jak: korowarka, bęben, kulkarka, piła wodna, szlifierka, szlifierka wodna, wiertarka pozioma, piła taśmowa. Nie stosujemy urządzeń samopowtarzalnych, nie prowadzimy produkcji masowej. W ofercie posiadamy też surowe bursztyny bałtyckie oraz bursztyny z oznaczonymi inkluzjami. Ceny naszych produktów wynikają z kosztów pracy i czasochłonności oraz wielkości użytych elementów. Stąd posiadany szeroki wachlarz cen, zarówno takich w okolicy 100 zł jak i powyżej 1000 zł. O naszej autentyczności możecie się też przekonać w inny sposób. Nowe wyroby w naszej ofercie pojawiają się zawsze cyklicznie. Ich umieszczanie jest bezpośrednio związane z pozyskanym surowcem oraz możliwościami pracowni.