Masz pytanie?

O wyrobach

Wyroby z naszej pracowni to pewność i gwarancja dobrego towaru.

Do wyrobu kulek używamy stosunkowo dużych, pękatych kamieni, które szlifujemy ręcznie do kształtu nieregularnej kulki po czym wygładzamy ich powierzchnię na kulkarce i polerujemy w kolejnych urządzeniach, zgodnie z metodyką pracy.

Produkcja każdej kulki jest czasochłonna i materiałochłonna. Najczęściej waga gotowej kulki jest od 40 do 60% mniejsza od surowego kamienia.

Stąd cena kulek, w przeliczeniu na wagę jest dużo wyższa niż innych wyrobów. Jednak ich  niepowtarzalne piękno, indywidualny, naturalny wzór i kolor sprawiają niesamowite wrażenie warte swojej ceny.

Takie kulki posiadają też wszelkie cechy naturalnego, bałtyckiego bursztynu, gdyż są wykonywane tylko z użyciem środków mechanicznych, w niskiej temperaturze co zapewnia chłodzenie wodne.  

Dla mnie najpiękniejsze kulki to pomarańczowe, które dojrzewają dopiero po kilku latach powoli zmieniając odcień z żółtego.

Od kilku lat coraz rzadziej na polskim rynku można znaleźć piękne, naturalne kulki z bursztynu na rzecz kulek wykonanych z odpadów bursztynu, czy mielonego, suchego bursztynu kopalnianego z Polski czy Ukrainy. Ich cena jest wtedy niższa niż kulek naturalnych z uwagi na użyty surowiec. Dodatki chemiczne, dodatki żywić naftopochodnych czy zanieczyszczeń i poddanie wysokiej temperaturze i ciśnieniu powodują, że trudno taką kulkę nazwać wyrobem z bursztynu.

Stąd handlowcy często odnoszą się do trików słownych nazywając swoje towary jako wyroby z bursztynem lub stosując nie wiele mówiące nazwy jak amber press. Moim zdaniem takie wyroby powinny mieć nazwę jednoznaczną jak np. wyroby bursztynopodobne.